این محتوا به تلاش تیم رسانه وب سایت پنل اینستا تهیه شده است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت مادر فیس‌بوک متا، گفت که این شرکت در این هفته شروع به آزمایش مجموعه‌های دیجیتالی روی پلتفرم اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو در اینستاگرام می‌کند که نشانه حرکتی به سمت اضافه کردن توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT است.

زاکربرگ در مصاحبه ای با تام بیلیو از تئوری تاثیر که روز دوشنبه در فیس بوک منتشر کرد گفت حرکت به سمت آزمایش کلکسیون های دیجیتال در اینستاگرام اولین گام برای اجازه دادن به سازندگان و مجموعه داران برای نمایش NFT در سایر برنامه های تحت کنترل متا بود: WhatsApp، Facebook Messenger و Facebook. به گفته مدیرعامل، متا قصد داشت «به زودی عملکردهای مشابهی را به فیس بوک بیاورد» و روی «NFT های واقعیت افزوده» برای اینستاگرام نیز کار کند.

منبع: اینستاگرام مارک زاکربرگ

ظاهراً این حرکت به کاربران اینستاگرام اجازه می‌دهد تا NFT‌ها را به‌عنوان پروفایل نمایه نمایش دهند، همانطور که توییتر برای اولین بار در سپتامبر ۲۰۲۱ اعلام کرد که کاربرانش می‌توانند این کار را انجام دهند و سپس پشتیبانی iOS را برای آواتارهای شش ضلعی NFT در ژانویه ارائه کرد. ردیت اندکی پس از عرضه NFT توییتر گفت که در حال آزمایش توکن ها به عنوان تصاویر نمایه در پلتفرم خود است، در حالی که اپلیکیشن سرویس اشتراک محتوا OnlyFans – که بسیاری از آن برای تبلیغ محتوای بزرگسالان استفاده می کنند – از دسامبر 2021 تصاویر نمایه NFT را ارائه کرده است.

گزارش داده گزارش شده است اینستاگرام تا ژانویه 2022 تقریباً 1.5 میلیارد کاربر در سراسر جهان داشت که تقریباً نیمی از 2.9 میلیارد کاربر فیس بوک است. بسیاری از کاربران برجسته در فضای کریپتو در حال حاضر حساب هایی با پلت فرم اشتراک گذاری عکس و ویدیو دارند که برخی از هکرها از آن سوء استفاده کرده اند. کوین تلگراف در ماه آوریل گزارش داد که بازیگران بد به صفحه اینستاگرام Bored Ape Yacht Club نفوذ کرده و پیوندهای یک ایردراپ جعلی را با بیش از 600000 دنبال کننده این پروژه به اشتراک گذاشته اند.

مربوط: 5 روشی که توکن های غیرقابل تعویض جامعه را متحول می کند

از زمان تغییر نام تجاری فیسبوک به متا در اکتبر 2021، این شرکت رسانه های اجتماعی ابتکارات بسیاری را با هدف کاربران ارزهای دیجیتال و متاورس اعلام کرده است. اگرچه انجمن Diem پروژه ارز دیجیتال خود Diem – سابقاً Libra – را در فوریه تعطیل کرد، متا همچنین روز دوشنبه درهای یک فروشگاه خرده‌فروشی با مضمون متاورس آجر و ملات را در شبه‌جزیره سانفرانسیسکو باز کرد.